Královská Školka České BudějoviceO školce

Prostory dětské skupiny


Popis jednotlivých místností a vybavení
Prostory dětské skupiny
Královská školka v ČB - dětská skupina - vstup

Královská školka v ČB, v ČB II. a lll. se nachází v přízemí novostavby bytového domu v ulici Plukovníka Malého v českobudějovické části Čtyři dvory (bývalá kasárna). Při zařizování DS jsme kladli důraz na funkční a bezpečné vybavení, požadavky hasičů a hygieny, jenž splňuje veškeré nároky a potřeby dětí, které k nám budou docházet. Pro potřeby DS je k dispozici venkovní dětské hřiště s pískovištěm a herním vybavením. V krátké docházkové vzdálenosti je i upravený park 4 Dvory a ten budeme využívat k procházkám a venkovním aktivitám dětí.

Vzhledem k tomu, že naše DS sousedí s naším Salonem King kde je solná jeskyněbude pro děti příjemným bonusem pobyt v solné jeskyni, který je již zahrnut v rámci školkovného. V Salonu King je dále k dispozici solná sauna, wellness, fyzioterapie, masážní studio, kavárna, cukrárna, kadeřnictví, kosmetické a nehtové studio. Rodiče jistě ocení při čekání na svého potomka šálek výborné kávy, japonského čaje MatchaTea, zákusek nebo mohou absolvovat nějakou ze zkrášlovacích procedur 😁😁😁.

Prostory dětské skupiny
Šatnička

Místo, kde nám předáte své ratolesti. Každé dítě má označené své místo obrázkem a fotkou, pokud budete souhlasit.

Prostory dětské skupiny
Herna

Zde si děti hrají a odpočívají. Hraček máme dostatek, i vzdělávacích.

Prostory dětské skupiny
Jídelna

Prostor na svačinky a obědy, dbáme na hygienické návyky, učíme děti mýt ruce před i po jídle.

Prostory dětské skupiny
Kuchyňka

Zde servírujeme a připravujeme, popř. ohříváme veškeré jídlo pro děti.

Prostory dětské skupiny
Venkovní hřiště - oplocená zahrada

Prolejzačky, houpačky, skluzavka, pískoviště. Trávíme tady hodně času.

Prostory dětské skupiny
Sociální zařízení

Sprchový kout, umyvadla, WC i nočníky. Vše průběžně uklízíme.

Prostory dětské skupiny
Učebna

Učíme děti formou různých her a hracích pomůcek.

Prostory dětské skupiny
Prádelna a sušárna

Dětem pereme povlečení i oblečení v případě potřeby. Čisté prádlo a prádlo určené k praní je vždy oddělené.

Prostory dětské skupiny
Venkovní posezení - terasa

 

Na terase jsou 2 zákoutí kde můžeme papat, tvořit když je venku hezké počasí.

Prostory dětské skupiny
Kočárkárna

 

Sem schováváme kočárky, koloběžky, odstrkovadla, kola...

Prostory dětské skupiny
Místo na spaní

 

Po obědě rozložíme lehátka na spaní, skladujeme odděleně, mezery pro odvětrání dle hygieny.

Prostory dětské skupiny
Skříně na postýlky a matrace

 

Speciálně vyrobená skříň na veškeré vybavení na spaní a sportovní vybavení.

Prostory dětské skupiny
Vchod do domu

 

Zde je zvonek, ve vybraných hodinách volejte chůvě, když děti spinkají nebo jsou na procházce, na hřišti. Buďte prosím trpěliví, ne vždy mají holky čas hned přijít. Až skončí úplně terénní úpravy, bude vstup i zezadu budovy. V patře Vám také otevřou vstupní dveře do DS.. Děkujeme za pochopení 😁😉

Prostory dětské skupiny
Umývárna

 

Dbáme na hygienu a čistotu, děti si myjí ruce pravidelně.

Prostory dětské skupiny
Přebalovací podložka

 

Měnění plenek usnadní přebalovací sklopný pult.

Prostory dětské skupiny
LaVita

 

Citujeme výrobce a dodavatele LaVita Czech: "Mangan, molybden a jiné v LaVitě obsažené minerály jsou pro naše tělo důležité, tělo je potřebuje, a v LaVitě jsou záměrně, aby je tělo dostalo v optimálním množství. Tyto minerály se ale v přírodě vyskytují ve formě sloučenin, které také naše tělo dokáže mnohem lépe vstřebat než kdyby se jednalo čistou formu minerálů. Zmíněné sloučeniny, např. sulfát manganatý nebo molybdenan sodný jsou sloučeniny přirozeně se vyskytující v ovoci, zelenině a bylinách a lidské tělo je po milióny let zvyklé tyto minerály přijímat v této formě. Tyto formy jsou pro nás výborně vyuzitelné. Nejedná se o žádné synteticky vyráběné sloučeniny. Na etiketě se v současné době bohužel musi uvádět přesný název obsažených sloučenin, což je pro mnoho lidí, kteří nemají o zmíněné oblasti přehled, matoucí. Tyto chemické názvy vyvolávají dojem, že jde o nějaké nebezpečné chemikálie, jedná se přitom o přínosné látky přirozeně se vyskytující v našich surovinách. Každá šarže LaVity je zkušebnou TÜV Rheinland v Německu kontrolována na přítomnost těžkých kovů, pesticidů a jiných nežádoucích látek, abychom mohli zaručit, že je v prvotřídní kvalitě a není v ní nic, co by tam být nemělo."

Prostory dětské skupiny
Upozornění pro rodiče

 

👑 Děti v naší školce 👑 dostávají v rámci docházky La Vitu 🍶- VŠECHNY LÁTKY DŮLEŽITÉ PRO ZDRAVÍ NA JEDNÉ LŽÍCI. Spokojenost a zdraví dětí je náš cíl, proto v ceně školkovného dáváme všem LaVitu (i chůvám). Nenahrazujeme tím pestrou stravu, ovoce a zeleninu, ale je to pouze doplněk jídelníčku!!!  Vše dobrovolné, proto se ptáme předem rodičů...Kamil Ťoupal vše rád vysvětlí, poradí v případě zájmu dodá...

To samé platí i o návštěvách naší solné jeskyně, je to doplněk "zdravého" životního stylu, je také v ceně školkovného, pokud rodiče nebudou souhlasit, jejich dítě tam brát nebudeme...

Nikoho nenutíme, každý má právo volby 😉

Prostory dětské skupiny
Éčka nejen v LaVitě

 

Myslíme si, že Éčka nejsou zdravé, ale úplně bez nic se neobejdeme, nicméně jsou i označení E, které úplně "nezdravé" nejsou, nebo je to jen legislativní pojem. Citujeme výrobce a dodavatele LaVita Czech: "Síran měďnatý je látka přirozeně se vyskytující v přírodě. Používá se mimo jiné i jako zdroj mědi při obohacování potravin. V LaVitě se vyskytuje přirozeně z použitých přírodních surovin. Označení éčko je silně zavádějící, jako éčko se označují všechny látky, které se prodávaly nebo přidávají do potravin nehledě na jejich přírodní či syntetický původ, nebo jejich škodlivost. Vitamín C, pro fungovani lidského organismu absolutně nezbytná latka, má označení E300, nebo také velmi důležitý beta-karoten nese označení E160. Síran měďnatý není alergen, je vhodný pro děti, není škodlivý! A v LaVitě je jako dobře využitelný zdroj mědi, kterou tělo potřebuje."

Prostory dětské skupiny
Kamarádství nade vše

 

Pár měsíců provozu, a už se nám opět potvrdilo, že heterogenní skupiny mají smysl, vznikají zde kamarádské vztahy, děti se vzájemně učí od různých věkových kategoriích.